Zalety oświetlenia [LED] ledowego

Zalety oświetlenia [LED] ledowego

Obecnie w każdej dziedzinie naszego życia, rozwój technologiczny, spowodował wiele zmian. Dążymy do tego, żeby rozwiązania były lepsze, efektywniejsze, bardziej ekologiczne, a przede wszystkim tańsze. Ten współczesny rozwój nie pominął również dziedziny technologii oświetleniowej, w której największą nowością jest oświetlenie ledowe.

Oświetlenie typu LED ma dwie bardzo znaczące zalety. Po pierwsze zastosowanie tego rodzaju oświetlenia ogranicza pobór prądu, przez co zmniejsza nasze rachunki za prąd, a po drugie otwiera niesamowite możliwości disajnerskie w aranżacjach pomieszczeń.

Mimo krótkiego czasu istnienia na rynku, tego rodzaju oświetlenie, pozyskało już wielu użytkowników. Tym bardziej, że zastosowanie oświetlenia ledowego jest niezwykle szerokie. Ten duży wachlarz zastosowania ledy zawdzięczają swoim niewielkim rozmiarom. Można je zainstalować niemal wszędzie. Wykorzystuje się je przy produkcji żarówek energooszczędnych, jak i również w tworzeniu niezwykle efektownych świecących węży, które coraz częściej ozdabiają przeróżne wnętrza.

Dzięki małemu zużyciu energii, oświetlenie ledowe, mimo że przy zakupie o wiele droższe od tradycyjnego, szybko się zwraca. Zaletą jest również fakt, że nie potrzebuje ono dodatkowego czasu do rozgrzania się, aby uzyskać właściwą moc światła, tak jak to jest w przypadku żarówek energooszczędnych. Po trzecie, ledy są o wiele trwalsze. Kolejną zaletą jest fakt, że przy oświetleniu ledowym, możemy wybrać jakikolwiek kolor świetlówek, które wpłyną na ogólny klimat wnętrza, jaki chcemy uzyskać dzięki oświetleni właśnie. Dlatego też wspomniane wcześniej „węże świetlne” tak często wykorzystywane są przy dekoracji scen muzycznych, czy dyskotek.

I to jeszcze nie koniec wymieniania zalet. Światło ledów nie emituje ciepła oraz promieniowania UV, dzięki czemu nadaje się wręcz idealnie do podświetlania dzieł sztuki, na które ciepło i promienie miałyby bardzo zły wpływ.

Podsumowując. Czas na trochę liczb. Oświetlenie ledowe jest niezwykle trwałe. Czego nie można powiedzieć o tradycyjnych żarówkach. Według źródeł, ledy mogą świecić nawet sto tysięcy godzin. Przeliczając to na dni, miesiące i lata, daje nam to prawie jedenaście lat ciągłego świecenia. Imponujące.

line
footer
Powered by WordPress | Designed by Elegant Themes