Wybór optymalnego oświetlenia do łazienki

Wybór optymalnego oświetlenia do łazienki

oswietlenie lazienkiOświetlenie pomieszczenia to podstawa dobrej aranżacji. Nic nie da nam tak porażającego efektu jak ciepłe światło lampy. Oświetlenie jest ważne w każdym pomieszczeniu. Bez względu czy jest to kuchnia, duży salon, czy łazienka ma przede wszystkim do spełnienia wiele funkcji.

Jakie to funkcje:

  • oświetlenie pomaga nam w wykonywaniu podstawowych czynności w danym pomieszczeniu, w kuchni głównie w przypadku przygotowywania potraw, w łazience podczas wykonywania codziennego makijażu,
  • oświetlenie dodaje pomieszczeniu odpowiedniego nastroju, w sypialni dodaje ciepła i relaksującego półcienia, w salonie rozjaśnia atmosferę przy stole, w kuchni uprzyjemnia gotowanie,

W ogólnej aranżacji stosowana jest zasada, aby w każdym wnętrzu pokusić się o jedno źródło światła rozproszonego oraz kilka źródeł dodatkowych światła.

W salonie powinna to być jedna lampa główna przywieszona przy samym suficie i np. jedna lampa stojąca ustawiona tuż przy fotelu. W kuchni podobnie jedna lampa sufitowa na środku i małe LEDy tuż przy szafkach, tak by oświetlenie padało na blaty.

Trudniejsza sprawa jest w przypadku łazienki.
Tutaj inwestujemy pieniądze w jedną lampę główna dającą światło rozproszone i kilka elementów oświetlenia lustra.
Dobrym rozwiązaniem w łazience są lampy halogenowe. Mogą być np usytuowane w podwieszanym suficie lub kinkiecie. W ścianach można także zamieścić oświetlenie punktowe.

To jednak lustro stanowi centralny pod tym względem punkt łazienki. Bez dobrego oświetlenia zrobienie makijażu będzie niemożliwe.

Przy lustrze powinno się zamontować kinkiety do łazienki ze światłem skierowanym koniecznie na twarz.
Kinkiety będą także idealne przy relaksujących kąpielach przy świecach.

Aby być pewnym co do dobrego oświetlenia można np. zamontować lampę z jednej i drugiej strony lustra.

Klosze powinny mieć kolor mleczny inaczej światło może razić w oczy.

Obecnie modne jest także oświetlenie LED. Podświetla się nimi baterie lub elementy dekoracyjne łazienki.

łazienka

line
footer
Powered by WordPress | Designed by Elegant Themes