Wybieramy lampę sufitową pod kątem wystroju

Wybieramy lampę sufitową pod kątem wystroju

Ozdobny żyrandol czy skromna lampka? Do różnych typów pomieszczeń inaczej sprawdzą się konkretne rodzaje wiszących źródeł światła, warto więc poznać najatrakcyjniejsze zestawy.

Salon

Zaczniemy od najbardziej reprezentacyjnego pokoju, ponieważ to właśnie tam będziemy mogli powiesić najokazalszą lampę. Oczywiście w ramach spójnej kompozycji, dlatego warto zacząć od zmierzenia dokładnej odległości od sufitu do podłogi. Jeśli nie mamy zbyt wiele miejsca, raczej będziemy zmuszeni zrezygnować z rozbudowanych konstrukcji na rzecz czegoś skromniejszego – nie chcemy by przytłoczyło gości.

Kolejnym ważnym czynnikiem będzie ilość światła dobiegającego w naturalny sposób przez okna. Jeżeli w pomieszczeniu jest wystarczająca ilość światła, nie szukajmy opcji z wieloma żarówkami. W takim wypadku poszukajmy opcji z kolorowego szkła, w dzień doda ona feerii barw w pokoju, zaś nocą będzie się pięknie skrzyć.dobór lampy

Na samym końcu czas na wybór konkretnego modelu, jeżeli nasze wnętrze jest urządzone w ciemnych barwach, postawmy na stonowane konstrukcje lamp, z wykończeniami z matowych metali. Jeżeli nasz salon raczej prezentuje się dość surowo i ascetycznie, najlepsze będzie grube szkło lub żarówka halogenowa obudowana w metal. Stylizowane na wiejskie chaty wnętrza rustykalne najlepiej będą prezentować się z w ciemnym metalu, który będzie niejako przypominał świeczniki. Wnętrza o jasnych pastelowych wnętrzach możemy wykończyć lampą składającą się z wielu kolorowych paneli lub, dla kontrastu, czystą bielą. W takim wypadku światło będzie wydobywać barwy pomieszczenia.

Zakup lampy ściennej należy raczej przystosować do stylu salonu, nie odwrotnie.

Pokój dziecięcy

Tutaj możemy zaszaleć, ponieważ na rynku znajdziemy całą masę niesamowitych wzorów i kształtów lamp dziecięcych. Od postaci z bajek, przez bohaterów filmów, całe postaci, samochody, pojazdy, stylizowane ciała niebieskie czy inne dziwy, warto na sesję dobierania takiego wystroju zabrać swoje dziecko. Zazwyczaj oporne wobec przystrajania domu, na pewno zainteresuje się niesamowitą ofertą lamp sufitowych dostępnych w najbliższym markecie.dobór lamp

Kuchnia

W kuchni musimy koniecznie postawić na użytkowość, a więc znajdźmy wersję jak najłatwiejszą do czyszczenia. Podczas gotowania tłuste opary osiadają na wszystkich powierzchniach, szczególnie tych pod sufitem. Dlatego lepiej sprawi się na przykład plastikowa oszczędna obudowa na gumowym kablu, niż szklany klosz, który trzeba będzie odkręcać za każdym sprzątaniem.

Wybór lampy sufitowej powinien mieć na celu zarówno zapewnienie odpowiedniego oświetlenia pomieszczeniu, jak i wykończenia go zgodnie z przeznaczeniem.

line
footer
Powered by WordPress | Designed by Elegant Themes