Taśmy LED – inspiracje

Taśmy LED – inspiracje

oswietlenie LEDoweOświetlenie pełni w aranżacji wnętrza bardzo ważną rolę. W pierwszej kolejności umożliwia sprawne poruszanie się po domu i korzystanie z niego o każdej porze, co jest bezsprzecznie najważniejszą z jego funkcji. Coraz więcej uwagi poświęcamy jednak również estetyce oświetlenia, którą gwarantują m.in. diody LED.

Diody LED wykorzystywane są w różny sposób, a jednym z nich jest osadzenie ich na specjalnych taśmach. Produkty tego typu cieszą się dziś bardzo dużą popularnością, co wynika nie tylko z efektów, jakie można za ich pomocą uzyskać, ale również z łatwości montażu oraz wielu możliwości ich zastosowania. Gdzie warto wykorzystać taśmy ledowe, by udekorować dom elegancką poświatą i zachwycić odwiedzających nas gości?

Taśmę z diodami LED warto wykorzystać w kuchni, w której sprawdzi się w kilu miejscach. Przede wszystkim doskonale spełni rolę oświetlenia blatu roboczego –w tym celu zamocujmy ją pod szafkami wiszącymi. Ciekawy efekt uzyskamy także, decydując się na przytwierdzenie listwy przy podłodze, gdzie rozświetli meble od dołu. Jeszcze inną propozycja jest także podświetlenie przeszkolonych szafek kuchennych od środka – w ten sposób wyeksponujemy ustawione w nich zastawy stołowe, ale także szybko odnajdziemy potrzebne nam przedmioty.

Taśmy LED to także doskonały sposób na urozmaicenie aranżacji łazienki. Szczególnie popularnym rozwiązaniem jest wykorzystanie ich do podświetlenia obudowanej wanny. Efekt będzie jeszcze lepszy, jeśli wykorzystamy taśmę RGB, która może emitować światło w kilku różnych kolorach i pracować w paru trybach.

Taśmy ledowe sprawdzą się również w każdym innym pomieszczeniu – w salonie czy sypialni możemy rozświetlić nimi półki zamocowane na ścianach, a także zaakcentować niektóre elementy wyposażenia – np. lustra, ramy obrazów czy zdjęcia. Warto wykorzystać je również do podświetlenia wnętrza dużej szafy.

line
footer
Powered by WordPress | Designed by Elegant Themes