Solne oświetlenie

Solne oświetlenie

635978_60618196Żyrandole, kinkiety i lampy to tradycyjne rozwiązania na wzbogacenie oświetlenia danego pomieszczenia. Wiele innowacyjnych możliwości dają również lampy solne, które stają się coraz modniejsze i chętniej wykorzystywane przez projektantów w aranżacjach wnętrz.

Lecznicze właściwości lamp solnych zostały docenione przez współczesną medycynę i dzięki temu korzystanie z tego typu lamp staje się dodatkowym elementem leczenia alergików oraz osób cierpiących na astmę. Cudowne właściwości lamp solnych powinni docenić nie tylko ci, którzy cierpią z powodu dolegliwości układu oddechowego, ale również osoby korzystające z komputera lub spędzające dużo czasu na oglądaniu telewizji. Wytwarzane przez te urządzenia jony dodatnie niezbyt pozytywnie wpływają na ludzkie zdrowie i samopoczucie, przez co mogą stać się przyczyną wielu dolegliwości różnego typu. Negatywne działanie jonów dodatnich można zniwelować dzięki lampom solnym, które są doskonałymi i naturalnymi jonizatorami powietrza. Ustawienie lampy solnej w pobliżu komputera lub telewizora to najlepszy sposób na zapewnienie zdrowia nie tylko sobie, ale także i innym mieszkańcom naszego domu.

Najczęściej lampy solne przyjmują formę surowych brył solnych, jednak na rynku nie brak zaskakujących i pomysłowych rozwiązań. Dekorowanie mieszkania przy pomocy tego typu lamp staje się coraz łatwiejsze, ponieważ posiadają one fascynujące kształty i kompozycje. Święcąca bryła soli jest sama w sobie dość intrygującą ozdobą, a jeszcze ciekawiej może prezentować się, gdy przybierze kształt kuli, róży lub piramidy. Powstają również ciekawe kompozycje, które nadają świecącej ozdobie formę paleniska lub rozżarzonego koksownika. Lampy solne jako element dekoracyjny można wykorzystać w większości pomieszczeń. Ustawione na półce w salonie mogą swoim światłem zaakcentować inne ozdoby lub pamiątki rodzinne. W sypialni natomiast tego typu oświetlenie może z powodzeniem zastąpić lampki nocne, przy okazji tworząc nastrojowy i romantyczny klimat. Lampy solne są chętnie wykorzystywane również w łazienki, ponieważ zwykłą kąpiel relaksacyjną zamienią w domowe SPA.

line
footer
Powered by WordPress | Designed by Elegant Themes