Plafony sufitowe – proste i funkcjonalne

Plafony sufitowe – proste i funkcjonalne

Oświetlenie wnętrza za pomocą plafonów sufitowych to bardzo klasyczne i eleganckie rozwiązanie. Sprawdzi się w każdym pomieszczeniu, a umiejętnie zaaranżowane stanie się nie tylko praktycznym, ale też dekoracyjnym elementem wnętrza.

Zamiast lampy wiszącej

Plafony sufitowe to alternatywa dla tradycyjnej lampy wiszącej, stanowiącej podstawowe oświetlenie pomieszczenia. Zdecydowanie mniej rzucają się w oczy, ze względu na płaską, przylegającą do sufitu formę. Z tego właśnie powodu są bardzo wdzięcznym typem oświetlenia w przypadku różnego rodzaju aranżacji. Doskonale nadadzą się zarówno do salonu oraz sypialni, jak też do kuchni czy łazienki. Łatwo połączyć je z każdym stylem wystroju wnętrza, zwłaszcza że na rynku dostępnych jest bardzo wiele modeli tych lamp. Zdecydować się możemy na zastosowanie pojedynczego plafonu lub rozbicie oświetlenia górnego na kilka osobnych punktów, kupując kilka identycznych lamp i rozmieszczając je nad strategicznymi miejscami w pokoju.

Dodatkowe źródło światła

Oprócz oświetlenia głównego, plafony sufitowe mogą także spełniać rolę dodatkowego źródła światła. Jeśli umieścimy je nad wydzieloną strefą jadalną, doskonale oświetlą stół w czasie posiłku. Znajdując się nad wyspą kuchenną nie tylko pozwolą na wygodne przygotowanie posiłku, ale także nie będą przeszkadzać nawet bardzo wysokim osobom. Osobny włącznik pozwoli na doświetlenie przestrzeni w zależności od potrzeb.

Nowoczesność czy tradycja?

Plafony sufitowe to oświetlenie pasujące zarówno do wnętrz tradycyjnych, jak i nowoczesnych. Nic dziwnego, jest to przecież bardzo stary pomysł, przeżywający swój renesans dzięki niezwykłej prostocie, subtelności i funkcjonalności. W połączeniu z bogatym wystrojem wnętrza w stylu klasycznym, secesyjnym czy stylizowanym na inną dowolną epokę, nada pomieszczeniu nieco prostoty. Jeśli natomiast urządzamy mieszkanie w stylu nowoczesnym, plafon sufitowy doskonale podkreśli minimalizm wystroju. Dzięki bogatej ofercie sklepów z oświetleniem każdy znajdzie lampę odpowiednią do urządzanego wnętrza.

light-575863_1280

line
footer
Powered by WordPress | Designed by Elegant Themes