Oświetlenie w garderobie

Oświetlenie w garderobie

Garderoba to jedno z ulubionych miejsc kobiety w każdym domu. Czasami ma formę szafy, a czasami osobnego pomieszczenia. Przechowywane są w niej nie tylko ubrania, ale również koce czy pościel. Aby była zarówno funkcjonalna, jak i stanowiła uporządkowaną całość powinna być zaopatrzona w odpowiednie oświetlenie.  

Dobrze jest, aby oświetlenie garderoby odbywało się dzięki naturalnemu światłu pochodzącemu z promieni słonecznych. Dzieję się tak jednak jedynie w przypadku, gdy garderoba jest dużym, osobnym pomieszczeniem z zamontowanym oknem. W przypadku mniejszych pomieszczeń  sytuacja będzie wyglądać nieco inaczej. Wtedy to w garderobie dobrze jest wykorzystać żarówki lub lampy halogenowe. To właśnie te rodzaje oświetlenia najlepiej oddają kolory ubrań w pomieszczeniach. Poza tym mają ciepłe światło. Dobrze sprawować się będą również świetlówki color proof. Wybierając żarówki zwróćmy uwagę, by współczynnik oddawania barw RA był nie mniejaszy niż 90.

garderoba

Wyposażając garderobę w oświetlenie należy również umiejętnie je rozłożyć. Pamiętajmy by oświetlenie dobrze oświetlało zarówno ubrania jak i odzwierciedlenia postaci w lustrze (jeśli takowe będzie się tam znajdować) oraz krzesło, na którym będziemy przymierzać obuwie. Najlepiej umieścić je w suficie, boku szafu i jej środku. Jeśli mamy możliwość, postarajmy się, by zamontować oświetlenie z czujnikiem, które zapali się po otworzeniu drzwi i zgaśnie po ich zamknięciu. Dobrym rozwiązaniem jest również założenie opraw umożliwiających regulację światła.

line
footer
Powered by WordPress | Designed by Elegant Themes