Oświetlenie na każdą okazję

Oświetlenie na każdą okazję

    W języku francuskim kinkiet oznacza lampę o specjalnej konstrukcji, umożliwiającej wieszanie jej na ścianie. Obecnie kinkiety używa się do budowy miłej i nastrojowej atmosfery w kawiarniach, recepcjach, hotelach, restauracjach, eleganckich łazienkach, rzadziej w salonach, czy kuchniach.

      Są bardzo przydatne we wnętrzach o niskich stropach, dając przy okazji ciekawe efekty wizualne. Kinkiety mogą rozjaśnić ciemność za oknami, stworzyć nastrój podczas romantycznej kolacji, a kinkiety solarne, które o zmierzchu oddają energię zmagazynowaną w ciągu dnia idealnie nadają się do naszych ogrodów, czy tarasów. Często służą jako ukryte lampy pośród ogrodowej zieleni wydobywają jej uroki, która nagle stają się innym obrazem naszej ogrodowej rzeczywistości. Wieczorne spotkania z przyjaciółmi w twoim ogrodzie, gdzie stoi duży grill gotowy na przyjęcie barbecue, nie mogą być przecież organizowane przy małych latarkach na baterie. Również dla miłośników spędzających czas przy wieczornych lampkach wina, którzy pragną swobodnego poruszania się przy świetle, niż przypadkowego ocierania o nasze ogrodowe drzewa. Przydadzą się również pasjonatom wieczornych spacerów, wskazując im wyraźnie drogę.

       Kinkiety dobrze się sprawdzają w pomieszczeniach sanitarnych. Mniejsze przy bokach lustra, większe kinkiety na suficie, które stają się wtedy głównym punktem światła w twoim pomieszczeniu. Podstawowym zadaniem łazienkowego oświetlenia jest jego funkcjonalność i wyraźne światło, które nie razi nas w oczy, ale ułatwia nam poruszanie i solidarnie towarzyszy przy wszystkich dokładnych zabiegach kosmetycznych. Smugi światła, nawet jeżeli są mocne, padają bowiem pod pewnym nachyleniem.

       Ulubiony materiał używany do produkcji kinkietów to metal i szkło, czasami plastik. Świetnie sprawdzają się w roli tajemniczego światła wyłaniającego się za naszych regałów z książkami, akwareli, czy ulubionych zdjęć. Przyjęły się w muzeach i na wystawach w galeriach. Wszędzie tam, gdzie zależy Ci na dekoracyjnym i funkcjonalnym oświetleniu po prostu wykorzystaj do tego  kinkiet.

line
footer
Powered by WordPress | Designed by Elegant Themes