Nietypowe świet(l)ne rozwiązania

Nietypowe świet(l)ne rozwiązania

Tradycyjne metody oświetlenia sprawdzają się w klasycznych wnętrzach, jednak nowoczesne wnętrza będą lepiej wyeksponowane, jeśli dobrze je oświetlimy lampami, które pasują do wystroju. Innowacyjne rozwiązania na pewno przypadną do gustu wszystkim, którzy kochają nowatorskie przedmioty.

 

W kuchni oraz w łazience, zamiast stosować jednopunktowe, mocne oświetlenie, można założyć lampy LED, które emitują bardziej rozproszone światło. Sprawdzają się idealnie zmontowane w panele świetlne, ściany gipsowo-kartonowe a nawet w fugę między płytkami lub same płytki. Lampy ze specjalną obudową można zakładać nawet pod prysznicem. Natrysk plus niecodzienna aranżacja światła sprawiają, że kąpiel jest jeszcze przyjemniejsza. Jeśli chodzi o kuchnię, to lampy ledowe zakłada się pod szafkami nad zlewem i kuchenką. Dzięki nim przygotowywanie posiłków i mycie naczyń jest łatwiejsze.

W salonie lub pokoju, zamiast dodatkowych kinkietów lub lamp stojących, można powiesić podświetlane obrazy. Dają bardzo delikatne światło i spełniają funkcje estetyczne. Obraz można wybrać z gamy, jaką oferuje producent lub przesłać zdjęcie, które zostanie wydrukowane i odpowiednio oprawione. Tego typu obrazy również są podświetlane lampami LED, ponieważ zużywają one mało energii i nie nagrzewają się.

Ogród nie może pozostać nieoświetlony, bo to także część domu. Oświetlenie ogrodu to nie tylko kwestia estetyki, ale także bezpieczeństwa. Przy bramie wejściowej oraz wszystkich drzwiach wejściowych warto założyć lampy działające na fotokomórkę, które włączają się automatycznie, kiedy wyczuwają ruch. Z kolei wzdłuż chodnika od bramy do domu ustawia się lampy stojące. Można je wbić w trawnik. Lampy zasilane energią elektryczną zastąpmy lampami solarnymi, które w dzień pobierają i kumulują energię z promieni słonecznych, natomiast w nocy uwalniają ja w postaci światła.

line
footer
Powered by WordPress | Designed by Elegant Themes