Na straży ogniska domowego

Na straży ogniska domowego

Jeśli mamy ognisty temperament, warto zaznaczyć go także w aranżacji naszego lokum. Jest wiele form sztucznego oświetlenia domu, co jednak z magią żywego ognia? Warto zaprosić do swojego wnętrza zacną siostrę Zeusa, Hestię. Od wieków opiekuje się ona ogniskiem domowym, więc ma jak najlepsze referencje.

Nie jesteśmy jednak skazani na styl antyczny. W sklepach jest naprawdę ogromny wybór kominków. Możemy tam znaleźć zarówno oryginalne obudowy kominkowe jak i praktyczne i efektowne dodatki (na przykład metalowy stojak na przybory w kształcie przystojnego żołnierzyka).

Decydując się na kominek warto dobrać go do stylu naszego mieszkania. Niektóre wnętrza będą idealnie się komponowały z kamienną obudową kominkową, inne będą współgrały z nowoczesnymi wzorami. Dla miłośników prostoty, dobrym uzupełnieniem wnętrza będą surowe aranżację. Dla tych, którzy lubią ekstrawagancję, polecamy przejrzenie nietypowego osadzenia ognia, w postaci rozwiązań firmy Focus.

Miejsce umieszczenia naszego ogniska powinno być bardzo dobrze przemyślane. W dużych wnętrzach dobrym pomysłem może okazać się umieszczenia kominka w centralnym punkcie. Będzie on rzucał się w oczy, a do tego spowoduje on, że wielki pokój wyda się znacznie bardziej przytulny. W mniejszych pokojach, warto pomyśleć o kominku narożnym, dzięki któremu oszczędzimy miejsce i lepiej doświetlimy nasz pokój. Porzucimy też zakurzone klosze na rzecz odwiecznej mocy ognia.

Ognisko domowe nie tylko dodaje zmysłowego klimatu, ale jest także bardzo praktyczne. Często, decydując się na kominek, możemy wykorzystać go, jako źródło ogrzewania. Odpowiedni system rozprowadzania ciepła, poza niepowtarzalnym, naturalnym oświetleniem, pozwoli nam równomiernie ogrzać nasze lokum. Wystarczy odpowiedni fachowiec i otwarty umysł dekoratorski.

line
footer
Powered by WordPress | Designed by Elegant Themes