Jakie oświetlenie łazienkowe wybrać?     

Jakie oświetlenie łazienkowe wybrać?     

Wbrew pozorom aranżacja łazienki nie jest najprostszym zadaniem. Nie wystarczy zamontować w niej wanny, umywalki i toalety, by spełniała swoją funkcję. Niezwykle istotne jest również właściwe oświetlenie pomieszczenia, które zapewni nie tylko komfort przebywającym w nim domownikom, ale też odrobinę intymnej atmosfery.

Wybieramy lampy do łazienki

Dobierając oświetlenie łazienkowe trzeba zwrócić uwagę, by wybrane lampy gwarantowały odpowiednią ilość światła w pomieszczeniu, a jednocześnie nadawały wnętrzu wyjątkowego, przytulnego charakteru. A w tej roli bardzo dobrze odnajdują się przede wszystkim dobrze nam znane kinkiety i nieco obco brzmiące plafony.

Kinkiety, dotychczas montowane głównie w sypialniach czy kuchniach, swoje funkcjonalne i estetyczne oblicze odsłaniające także w łazienkach. Eleganckie kinkiety ścienne lub sufitowe utrzymane w stonowanej kolorystyce będą doskonałym uzupełnieniem właściwie każdej aranżacji, a dzięki zastosowanym technologiom, zapewnią nam optymalną ilość światła, niezbędną do zapewnienia pełnego komfortu.

Alternatywną propozycją mogą być plafony, czyli płaskie lampy, instalowane przede wszystkim na sufitach. Plafony przypadną do gustu zwłaszcza osobom preferującym proste i praktyczne rozwiązania oraz miłośnikom nowoczesnych aranżacji.

Inne rodzaje lamp łazienkowych

Czy w łazienkach możemy pokusić się o postawienie innego rodzaju lampy, poza kinkietem i plafonem, przykładowo stołowej lub podłogowej? Teoretycznie tak.

Jeśli mamy stosunkowo dużą łazienkę, którą wyposażyliśmy w blat, na jednym z jego rogów możemy postawić gustowną lampę stojącą. Innym rozwiązaniem będzie postawienie lampy podłogowej w jednym z rogów pomieszczenia. Jednak gdy zdecydujemy się na ten wariant zwróćmy uwagę, by zminimalizować do zera ryzyko zachlapania jej wodą podczas kąpieli czy innych czynności.

line
footer
Powered by WordPress | Designed by Elegant Themes