Jak wybrać żyrandol?

Jak wybrać żyrandol?

zyrandolŻyrandol w pokoju jest nie tylko źródłem światła, ale również ważnym dodatkiem, dlatego musi być dopasowany do wystroju całego pokoju. Aby nie popełnić błędu przy wyborze żyrandola, warto pamiętać o kilku podstawowych zasadach.

Jeżeli decydujemy się na zakup żyrandola, to powinniśmy pamiętać zarówno o jego walorach funkcjonalnych, jak i estetycznych. Odpowiednio dobrany pięknie oświetli pomieszczenie i nada mu niepowtarzalnego charakteru, a jednocześnie będzie przyciągał wzrok jako świetnie dopasowany element wystroju. Aby uzyskać taki efekt musimy jednak zwrócić uwagę na odpowiedni styl i rozmiar żyrandola.

Wielu z nas żyrandol kojarzy się ze starodawnym stylem dekorowania i oświetlania mieszkań. Odpowiednio dobranemu żyrandolowi nie można jednak odmówić piękna i stylu. Jest idealnym towarzyszem kolacji w jadalni czy odpoczynku w pokoju dziennym. Obecnie wybór żyrandoli jest tak duży, że w zasadzie do każdego wnętrza bez problemy dopasujemy  odpowiedni rodzaj.

Najbardziej klasyczne są żyrandole kryształowe, które są najbardziej eleganckie. Charakteryzuje go obecność kryształków, elementów połyskujących i szkła weneckiego oraz bogate zdobnictwo. Idealnie wpasuje się do wnętrz urządzonych w stylu francuskim. W naszych domach bardzo często wieszamy żyrandole mosiężne, które charakteryzuje duża trwałość. Eleganckie i szykowne żyrandole kryształowe i mosiężne najczęściej kupujemy do jadalni i pokoju dziennego, czasem także do sypialni. W kuchni, przedpokoju i pokojach dziecięcych częściej decydujemy się na żyrandole szklane, wykonane z tworzyw sztucznych albo papierowe.

zyrandol

Przy zakupie musimy pamiętać aby dopasować go nie tylko do stylu pomieszczenia, ale także jego wymiarów. Duży i ciężki żyrandol w małym pomieszczeniu będzie bardzo przytłaczający i będzie po prostu źle wyglądał. Nie można przesadzić, ani postawić na zbytni minimalizm. W wystawnej jadali na pewno nie sprawdzi się mały, prosty żyrandol. Nie tylko będzie złym wyborem ze względów estetycznych, ale nie zapewni nam także wystarczającej ilości światła.

line
footer
Powered by WordPress | Designed by Elegant Themes