Jak powinien być oświetlony pokój dziecka?

Jak powinien być oświetlony pokój dziecka?

Każde z pomieszczeń w naszym domu czy też mieszkaniu, w zależności od tego jakie funkcje pełni, powinno mieć zastosowany indywidualny sposób oświetlenia.

To bardzo ważny element, który wpływa na to, jak spędzać będziemy w nich czas przeznaczony na prace czy też wypoczynek. Wnętrze, które jednorazowo spełniać musi najwięcej funkcji, to zdecydowanie pokój dziecka. To tu musi znaleźć się przestrzeń na zabawę, naukę i odpoczynek.

Z pewnością więc nie wystarczy tu jednie główne oświetlenie. Oczywiście lampa umieszczona w centralnej części sufitu w pokoju dziecka znaleźć się musi, poza tym jednak powinniśmy zadbać o to, aby zainstalować dodatkowe oświetlenie robocze i dekoracyjne. W pokoju dziecka, które rozpoczęło edukację szkolną, absolutną koniecznością jest zorganizowanie przestrzeni, w której znajdować będzie się biurko, komputer i inne potrzebne materiały.

Aby dziecko pracowało wydajnie, a przy tym nie męczyły się jego oczy, koniecznie po przeciwnej stronie ręki, którą pisze znaleźć musi się dodatkowe źródło światła. Może to być zwykła lampka biurkowa. Najlepiej jeżeli posiada regulowane ramie, aby w razie potrzeby móc zmienić jej ustawienie.

Dodatkowe oświetlenie przy biurku potrzebne jest również wtedy, gdy dziecko wpatruje się w ekran monitora. Aby nie obciążać zbytnio wzroku, skupionego w jednym, jasnym punkcie, musi znajdować się w niedalekiej odległości także świetlny kontrapunkt.

Pamiętajmy żeby zwracać uwagę na to, czy maluch nie ogląda telewizji, czy nie korzysta z komputera bez dodatkowego, włączonego światła.

line
footer
Powered by WordPress | Designed by Elegant Themes