Jak oświetlić sypialnię?

Jak oświetlić sypialnię?

Sypialnia to najbardziej osobiste i intymne miejsce w całym domu. Jego oświetlenie powinno różnić się od oświetlenia innych pomieszczeń. Dlaczego? Ponieważ ma ono wpływ na wystrój całego wnętrza i musi tworzyć odpowiedni klimat.

 

Światło w sypialni ma nas relaksować, uspokajać, wprowadzać kameralną atmosferę, ale także umożliwiać czytanie. Na jakie oświetlenie zatem powinniśmy się zdecydować?

W sypialni raczej nie potrzebujemy jednego, mocnego źródła światła. Warto zatem zrezygnować z górnej lampy, czy żyrandola. Takie źródło mocnego światła może razić osobę leżącą, a poza tym zmniejsza poczucie intymności i nie sprzyja kameralnej atmosferze. Jeśli jednak bardzo podobają nam się lampy wiszące i koniecznie chcemy mieć taka w sypialni, powieśmy ją na długim kablu, żeby nisko wisiała i najlepiej nie nad łóżkiem, a w innej strefie pokoju.

Najlepszym rozwiązaniem na oświetlenie sypialni jest wybranie kilku mniejszych punktów świetlnych, które dają rozproszone światło. Dzięki temu będziemy również mogli zmieniać nasze światło w sypialni w zależności od potrzeb, nastroju. Warto powiesić kinkiety nad łóżkiem, dodać do tego małe lampki na stolikach nocnych i lampę stojącą gdzieś w rogu pokoju. Można też zaszaleć i wybrać lampy bardziej dekoracyjne, fikuśne.

światło w sypialni

W sypialni świetnie sprawdzają się także lampy LED-owe. Możemy dzięki nim zbudować wspaniały nastrój. Umieśćmy je na przykład we wnęce w ścianie lub zagłówku. Ważne, aby samo źródło światła ukryć, by nas nie raziło. Takie oświetlenie nie tylko pozwala zbudować odpowiedni do sypialni nastrój, ale także podkreślić zalety naszej małej architektury. Przy tym my będziemy mogli cieszyć się pięknym odbitym światłem.

O czym jeszcze pamiętać? Do sypialni najlepiej wybierać lampy o półprzezroczystych kloszach, które będą tworzyły ładny, klimatyczny efekt i dawały ciepłą barwę światła. Ważnym szczegółem są też wyłączniki. Powinniśmy umieszczać je w miarę możliwości w pobliżu łóżka, w zasięgu ręki, by nie trzeba było specjalnie wstawać.

sypialnia

line
footer
Powered by WordPress | Designed by Elegant Themes