Jak dobrać zasłony do aranżacji wnętrza?

Jak dobrać zasłony do aranżacji wnętrza?

Właściwy dobór tkaniny oraz jej rozmiarów sprawi, że zasłony w twoim mieszkaniu staną się funkcjonalnym i eleganckim elementem wystroju. Jeśli chcesz urozmaicić stylizację swojego mieszkania o zasłony właśnie, sprawdź jak umiejętnie je dobrać.

Zasłony to klasyczny element wystroju wnętrz. Cieszą się niesłabnącą popularnością i nawet nowoczesne rolety czy żaluzje nie są w stanie zagrozić ich pozycji. Nic dziwnego – zasłony są nie tylko praktyczne, ale też szalenie efektowne. Jeśli zastanawiasz się, jakie zasłony dobrać do aranżacji swojego mieszkania, zapoznaj się z naszym krótkim przewodnikiem. Natomiast ciekawe inspiracje dotyczące dekoracji okna znajdziesz na http://www.matkamezatka.pl/2017/06/jak-ciekawie-udekorowac-okno.html

Funkcja zasłon

curtains-1854110_1280 (1)

Zasłony powszechnie stosuje się w aranżacji pokoju dziennego, sypialni, a także gabinetu. Nie są one najlepszym rozwiązaniem w przypadku pomieszczeń wilgotnych, czyli kuchni i łazienki. Na początek warto zastanowić się, jaką funkcję będą pełniły zasłony – jeśli na zewnątrz budynku zamontowano rolety, które zapewnią całkowite zaciemnienie oraz poczucie prywatności, zasłony będą pełniły przede wszystkim funkcję dekoracyjną. W takim przypadku możesz dowolnie wybrać materiał, zgodnie ze swoimi upodobaniami.

Natomiast jeśli w oknach nie ma rolet i to zasłony będą tym elementem, który uchroni cię przed wścibskim wzrokiem sąsiadów, należy postawić na materiał zaciemniający, dodatkowo mocno marszczony, zwłaszcza, jeśli są to zasłony do sypialni.

Wymiary zasłon

early-in-the-morning-1757091_1280

Częstym błędem aranżacyjnym jest zły dobór długości zasłon. Powinny one sięgać do parapetu lub bezpośrednio do podłogi – jeśli są krótsze i materiał kończy się około 10 cm nad podłogą uzyskany efekt z pewnością nie będzie zadowalający. Warto pamiętać, że dzięki zasłonom można optycznie wydłużyć wnętrze, jeśli zasłony będą sięgały od sufitu aż do podłogi.

Równie niekorzystnym rozwiązaniem jak za krótkie zasłony, jest sytuacja, gdy ich szerokość jest nieodpowiednio dobrana i po zasłonięciu okna, materiał wygląda jak rozciągnięty na karniszu. Aby po przesłonięciu zasłon układały się one w eleganckie fałdy, szerokość materiału użytego do ich uszyć powinna być 2, a nawet 2,5 razy większa niż szerokość wnęki okiennej.

line
footer
Powered by WordPress | Designed by Elegant Themes