W sklepach remontowo-budowlanych można spotkać zarówno okna PCV, drewniane, jak i aluminiowe. Okna powinny być odporne, wytrzymałe, muszą zapewniać doskonałą izolacyjność i wyróżniać się dobrymi parametrami współczynnika przenikania ciepła. Poznaj zalety okien PCV.
PCV w porównaniu z drewnem jest wysokoodporny na warunki atmosferyczne, nie odbarwiają się i nie odkształcają. Są bardzo łatwe w pielęgnacji a także w konserwacji. W zależności od producent cechują się różnymi parametrami współczynnika przenikania ciepła. Im niższa wartość tego współczynnika, tym lepiej. Szyba w oknach powinna być trójkomorowa, wykonana ze szkła z powłokami nisko-emisyjnymi,. Ponadto ważne jeśli są antywłamaniowe i dźwiękoszczelne. Przestrzeń pomiędzy szybami powinna być wypełniona gazem, co podnosi ich energooszczędność.
Okna PCV nie wymaga żadnych specjalistycznych zabiegów. Raz w roku warto je zakonserwować. Aby zachowały idealną czystość warto je regularnie myć. Do czyszczenia nadają się różne środki, w przeciwieństwie do okien drewnianych, do których należy wybierać specjalne preparaty. Wystarczą ściereczki z mikrofibry lub bawełniane. Przed okresem zimowym dobrze je zwrócić uwagę na uszczelki okien. Można sięgnąć po środki do konserwacji uszczelek. Zazwyczaj są dostępne u producenta.
Jeśli chcesz mieć pewność, że zainwestowałeś w najlepsze z możliwych okien, zwróć uwagę na następujące parametry: współczynnik przenikania ciepła, współczynnik przepuszczania światła słonecznego, wskaźnik izolacyjności akustycznej, wodoszczelność a także odporność na wielokrotne otwieranie i zamykanie. Ważne są okucia okien. Na rynku są dostępne okna rozwieralno-uchylne, podnoszone, uchylno-obrotowe, uchylne i otwierane na zewnątrz. Wybór warto dostosować do własnych preferencji i oczekiwań. Możesz pokusić się o szyby antywłamaniowe klasy 4. Mają one specjalne zabezpieczenia, które skutecznie powstrzymają złodzieja.